Szanowni Państwo,

już po raz czwarty, zapraszam Państwa na Jesienne Spotkania Teatralne, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na pytanie: "Po co komu teatr?", aby zastanowić się nad jego rolą i uzmysłowić sobie, co daje nam teatr. Chcemy odkrywać nie tylko jego magię, ale przede wszystkim różnorodność i bogactwo form scenicznych.

Teatr zadziwia, wzrusza, bawi, fascynuje, a czasem prowokuje. Jestem przekonany, że program IV edycji Jesiennych Spotkań Teatralnych wywoła wszystkie te emocje, a ponadto skłoni do refleksji. Przygotowaliśmy 4 spektakle, koncert oraz 2 świetne recitale.

Festiwal otworzy przezabawna komedia "Mąż mojej żony" Sceny Poniedziałek ze Szczecina, którą tworzą wspaniali aktorzy Teatru Polskiego. Katarzyna Groniec zachwyci interpretacją utworów P. Conte, B. Brechta, K. Weilla czy E. Costello podczas koncertu "Wiszące ogrody już się przeżyły", natomiast niezwykły aktorski duet dwóch Peszków – ojca i syna stoczy prawdziwy pojedynek na słowa i emocje, w którym śmiech przeplata się z grozą. Zaprosimy Państwa również na niezwykły recital Aleksieja Siemieniszczewa i Lecha Dyblika (ulubionego aktora drugoplanowego W. Smarzowskiego), czyli sentymentalną, rosyjską podróż do przeszłości. Monodram Eweliny Niewiadowskiej - "To moja Marilyn Monroe" to kolejna festiwalowa propozycja. Rewelacyjna gra aktorska oraz wspaniałe wykonania przebojów legendy amerykańskiego kina sprawią, że przedstawienie na długo pozostanie w pamięci. Festiwal zakończy recital Romana Kołakowskiego – literata, pieśniarza, reżysera i kompozytora, słowem artysty niezwykłego.

Serdecznie Państwa zapraszam.

Andrzej Wierdak
Dyrektor Artystyczny
IV Jesiennych Spotkań Teatralnych

lisc

stopa2